SOFY, FOTELE I INNE.

SOFY, FOTELE I INNE.

with Brak komentarzy

Myślicie, że zestawienie sof jest bardzo proste. Iść, kupić i postawić w pokoju dziennym, najlepiej przed TV? I tyle… nie zawsze to tak wygląda. Jest wiele możliwości/zasad aranżacji pokoju dziennego, tak by spełniał nasze oczekiwania wizualne i przede wszystkim indywidualne potrzeby. Dzisiaj postaram się Wam przedstawić kilka z nich.

Ilość i wielkość.

Z reguły, my Polacy aranżując salon wybieramy standardowy zestaw wypoczynkowy, czyli kanapa i dwa fotele. Często zdarza się, zwłaszcza wśród młodego pokolenia, że kanapę zastępuje się narożnikiem, a jeden fotel, jakimś większym pufem lub całkowicie się z niego rezygnuje. Oczywiście wszystko zależy od metrażu pomieszczenia, oraz od tego jaką ma spełniać dla nas funkcję. Przed rozpoczęciem wybierania zestawu, powinniśmy określić nasze potrzeby. Odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań, np: czy chcemy w salonie stworzyć swój własny azyl zamknięty dla obcych ludzi lub mieć salon tylko do oglądania TV i ewentualnie grania w gronie rodzinnym? Czy jesteśmy otwarci i spotykamy się ze znajomymi regularnie/często? Czy chcemy/potrzebujemy zaaranżować w salonie jadalnie? Czy TV jest dla nas wyznacznikiem w salonie? itd. Kiedy już będziemy wiedzieć co chcemy w nim robić, możemy określić ile miejsca potrzebujemy na to w salonie i czy nasz salon to wszystko pomieści? 🙂 Zawsze możemy również iść na kompromis i wybrać więcej małych chowanych „siedzisk”. Dzisiejszy rynek daje nam taki komfort, że co byśmy sobie nie wymarzyli, z reguły możemy znaleźć to w sklepach lub wykonać na zamówienie. To tylko kwestia ceny i jakości.

Kolor i styl.

Styl sof, kanap, foteli, puf dostosowujemy do całokształtu pomieszczenia/mieszkania lub możemy nimi zdominować całe wnętrze. Bardzo modne zrobiło się w dzisiejszych czasach łączenie wielu stylów, wzorów i kolorów mebli. Całkiem ciekawie to wygląda, ale musimy pamiętać by nie przesadzić z takim rozwiązaniem, ponieważ nasz salon może wtedy wydawać się pstrokaty. W internecie, aż roi się od takich inspiracji. Jednak najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystać z pomocy projektanta. Przy nim możemy być pewni, że nie przedobrzymy z kolorami i różnorodnością. Nasze biuro specjalizuje się w łączeniu stylów, ponieważ nie lubimy nudy i kochamy meble z różnych epok. Staramy się wykorzystać w aranżacji mieszkania wszystkie meble i dodatki, które mają dla naszych klientów wartość sentymentalną, zachowując przy tym dystans  i wyczucie smaku.

Układ w salonie.

Istnieje bardzo wiele różnych możliwości ułożenia sof, foteli oraz puf. Jednak w tym zakresie obowiązują przyjęte reguły, które raczej nie lubią odstępstw. Nie wszystkie można wykorzystać w niektórych pomieszczeniach, ale jeśli macie zwykły kwadratowy salon o wielkości min. 18 m2, warto wypróbować je wszystkie rozrysowując je na kartce (w tym również może pomóc nam projektant, przerzucając nasze pomysły do programu). Poniżej przedstawiam kilka najpopularniejszych układów:

41721556ad36b6be15de3fcd66d47f79

Zwróćcie uwagę, że praktycznie w każdym przypadku można łączyć różne style i kolory, zachowując spójność w dodatkach i dekoracjach.

Poduszki – różne czy identyczne?

Przy ich udziale, możemy zupełnie zmienić wnętrze salonu. To one mogą nadać charakteru zupełnie mdłym sofom i fotelom, lecz źle dobrane mogą zepsuć cały efekt. Poduszkami możemy ożywić cały salon lub stonować trochę kolory mebli. Mało osób wie, ale układanie poduszek na kanapach i fotelach jest związane z kilkoma regułami, które pozwalają nam na stworzenie pięknych kompozycji. Dzięki nim możemy sprawić, że nasz salon będzie miał lekki charakter, np. marynarski, wiosenny, „glamour” lub inny. My uwielbiamy bawić się w zmianę wyglądu pomieszczenia małymi dodatkami. Aż trudno uwierzyć co można wyczarować takimi zmianami. Trzeba tylko pamiętać, że inaczej układamy poduszki na prostokątnych kanapach, inaczej na narożnikach, a jeszcze inaczej na fotelach. Większość tych opcji możecie zobaczyć niżej:

fcca13f3c7ee13690d6c7d8205b16400

Wszystko zależy od Was !

Mam nadzieję, że chociaż trochę ułatwiłam Wam wybór, ale jak potrzebujecie pomocy – piszcie w komentarzach.

Leave a Reply


Warning: gzinflate() [function.gzinflate]: data error in /home/marcho/domains/marchostudio.eu/public_html/wp-content/themes/pinnacle/footer.php on line 1