Projektowanie dla młodych ludzi sprawia nam ogromną frajdę. Zawsze znajdzie się miejsce na eco design bo kto jak nie młodzi najbardziej rozumieją potrzeby otaczającego nas świata. Nie inaczej było tym razem. Wspólnie z klientem stanęliśmy przed wyzwaniem przeobrażenia zwykłego mieszkania z czasów PRL-u w użytkowy apartament dla młodych, nie zmieniając przy tym starego układu. Trzeba było zmienić „brzydkie kaczątko” w nowoczesne, ciepłe i inspirujące wnętrze na lata. Pracę rozpoczęliśmy przede wszystkim od przeanalizowania potrzeb klienta. Wykorzystując wcześniej nie zagospodarowaną przestrzeń zwiększyliśmy liczbę schowków i skrytek. Malutkie wc połączyliśmy z łazienką, zyskując przestrzeń na większą kuchnie wraz z ukrytą pralnią, gdzie znalazło się miejsce na świeże zioła i butelki wina od znajomych i przyjaciół. Wykorzystując przy tym niepotrzebne już nikomu palety stworzyliśmy pachnące, zielone wejście do nowej kuchni.

Grafitowe i duże płyty gresowe łączą kuchnie z łazienką i holem, wyznaczając tym samym wspólną przestrzeń. Barwy bieli i szarości przeważają w nowo projektowanym wnętrzu lecz zastosowanie drewna i kolorowych dodatków sprawiło że wnętrze stało się ciepłe i przytulne. Wiszące gdzieniegdzie kolorowe kable z klasycznymi żarówkami Edisona pozwalają na indywidualną aranżację oświetlenia na każdą okazję łącząc tym samym klasykę i nowoczesność.

Paleta odgrywa tutaj rolę drugoplanową lecz jak ważną wnoszącą do każdego pomieszczenia coś więcej niż tylko styl i charakter. Taka reaktywacja mieszkania to marzenie wielu z nas – stonowana, przyjazna atmosfera w połączeniu w ożywiającymi akcentami i polotem.

  • POWIERZCHNIA \\ 60M2
  • INWESTOR \\ PRYWATNY
  • LOKALIZACJA \\ KATOWICE
  • REALIZACJA \\ 2014
  • AUTOR \\ MGR INŻ. ARCH MAREK JOCHYMCZYK