DOM W CHLEWIE

DOM W CHLEWIE

with 1 komentarz

A gdyby tak nie burzyć starego, mającego swoją historię domu, tylko schować nowy w jego „skorupie”. Na taki pomysł wpadła para właścicieli… zabytkowego chlewu dla świń. Chcieli w ten sposób zachować ten kawałek zabytkowej architektury. Dzięki temu mamy z jednej strony stary dom z zewnątrz i nowoczesny w środku. Patrząc na ilość wydatków jaką trzeba by było przeznaczyć na odnowienie starego budynku by móc w nim zamieszkać, jest to też opcja bardziej opłacalna. Z zewnątrz struktura budynku nie była naruszona, ale dodanie lub odjęcie jakiejś części mogłoby się wiązać z naruszeniem stanu technicznego. Rozwiązaniem więc, było prefabrykowanie bryły domu i wrzucenie jej od góry tak by nie dotknąć istniejącej struktury. Otwory w nowej bryle odpowiadają otworom na okna i drzwi w starej strukturze. Zestawienie starego i nowego idealnie ze sobą współgra łącząc ze sobą historyczną i nowoczesną formę.

Oczywiście nie wszyscy chcą mieszkać w budynku po starej chlewni, ale jest to idealny przykład do stworzenia oryginalnej przestrzeni w niebanalnym miejscu. Wielu osobom marzy się zamieszkać w zamku, dworku lub mają po prostu sentyment do jakiegoś starego budynku. Można wtedy zamieszkać w takim miejscu nie rezygnując z luksusu nowoczesnego świata. Przy tworzeniu idealnej przestrzeni mieszkalnej możemy korzystać z całej palety naturalnych materiałów. Możemy całkowicie zmienić przestrzeń w środku budynku lub ją tylko zaadoptować do własnych potrzeb.

Jest wiele przykładów wykorzystania opuszczonych domów, stodół, garaży, silosów, fabryk. Wiecej znajdziecie na stronach, które przykuły naszą uwagę:

http://arch.blox.pl/2013/11/ADAPTACJA-KAMIENNEGO-SPICHLERZA-NA-DOM-wwwa2f.html
http://ardesignstudio.co.uk/portfolio/the-stables#

 

Mnie najbardziej spodobało się mieszkanie zaadoptowane w starej stajni, a Wam?

 

One Response

  1. Great blog! I am loving it!! Will come back again. I am bookmarking your feeds also

Leave a Reply