Na dobry początek

Na dobry początek

with 2 komentarze

Witajcie! Postanowiliśmy poszerzyć działalność Naszego Studia!! Prócz projektowania Waszych czterech kątów zabraliśmy się również za ich wypełnianie fantastycznymi dodatkami, które w wolnej chwili tworzymy własnoręcznie.

Nasze niecodzienne dodatki podzieliliśmy na trzy różne materiały: Beton, Drewno i Szkło. Wszystkie produkty są zrobione w 90% z materiałów z odzysku!! Drewno pochodzi z Azji, szkło z fabryk i hurtowni, a beton z różnych placów budowy. Działamy z wiarą że gdy uważnie się rozejrzymy, wśród nas są przedmioty, które po włożeniu w nie trochę chęci, dbałości i czasu na nowo zyskają duszę.

Od lat interesował Nas upcycling i przymierzaliśmy się do stworzenia własnego bloga by móc podzielić się z Wami naszymi doświadczeniami. Wszystko zaczęło się kiedy musieliśmy odnowić niewielkim kosztem Nasze stare mieszkanie po dziadkach. Zgodnie stwierdziliśmy, że najpiękniejsze i najtrwalsze są meble wykonane z drewna, a mając na uwadze Nasz antykonsumpcyjny styl życia nie chcieliśmy kupować nowych i przyczyniać się do wycinania kolejnych drzew. Dlatego wykorzystaliśmy to co mieliśmy pod ręką dopasowując to tylko do naszego otoczenia. Tak powstał pomysł na stworzenie całej gamy przedmiotów codziennego użytku, które byłyby oryginalne i na swój sposób piękne oraz naturalne.

Blog ma za zadanie przybliżyć temat upcyclingu i ecodesignu, zarówno w prywatnym życiu jak i zawodowym, bo choć upcykling jest pozornie domeną artystów i designerów my nie chcielibyśmy zamykać go tylko w galeriach ale inspirować do życia zgodnie z tą ideą na co dzień. Znajdziecie tutaj inspiracje dotyczące wykorzystania rzeczy, które macie w domu, a nie wiecie co z nimi zrobić, przedmioty stworzone w idei upcyclingu, pomysły na prezenty i upominki, przykłady organizacji własnej przestrzeni oraz własnego czasu. Ponieważ sami możemy być twórcami i poprzez przetwarzanie rzeczy dać naszej planecie odetchnąć.

Każda niepotrzebna rzecz przerobiona u nas w duchu upcyclingu staje się unikatowa, niepowtarzalna, a przy tym bardzo „eco” i bardziej wartościowa niż wcześniej!

Cieszymy się, że możemy pokazać Wam swoje pomysły i inspiracje.
Liczymy na Wasze komentarze i chcielibyśmy uczyć się oraz czerpać wiedzę również od Was!

Asia & Marek

2 Responses

 1. Patriciasove
  | Odpowiedz

  This blog was… how do you say it? Relevant!! Finally I’ve found something which helped me. Many thanks!

  • JJochymczyk
   | Odpowiedz

   I’m glad I could help you!

Leave a Reply